Kronikë

Zbardhet dëshmia e vajzës së autorit që vrau babë e bir: Më shtantazhonin në InstagramBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 12/10/22 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur mesditën e sotme në Klos, u mbetën të vrarë babë e bir Ilir dhe Kenad Shira dhe u plagosën Eglantin dhe Renato Hasula.

Ata u qëlluan me armë zjarri nga Fiqiri Mjeshtri i cili pasi kreun krimin u vetëvra. Mësohet se shkak i sherrit është ngacmimi i vajzës 16-vjeçare së autorit nga 17-vjeçari Renato Hasula i cili i shkruantë në “Instagram”.

Sipas “BalkanWeb”, vet vajza ka deklaruar në polici se shantazhohej në instagram nga dy kushërinjtë Renato Hasula dhe Kenad Shira, djem tezesh dhe se për këtë shkak kishte ditë që nuk shkonte në shkollë pasi ndihej e frikësuar.

Gjendja e vajzës është vënë re nga babai i saj, Fiqiri Mjeshtri të cilit i ka treguar edhe arsyen pse nuk shkon në shkollë. Më pas 39-vjeçari bashkë me dy vëllezërit e tij, ka kërkuar që të sqarohet me dy të miturit të cilët morën edhe prindërit e tyre me vete në lokal Eglantin Hasulën dhe Ilir Shirën, ku ky i fundit mbeti dhe i vrarë. Po ashtu mësohet se në dijeni të konfliktit kanë qenë dhe mësues të gjimnazit në Klos.

Fiqiri Mjeshtri ka pritur që dy të rinjtë të mbaronin shkollën bashkë me prindërit e tyre dhe kanë shkuar në një lokal për t’u sqaruar. Por gjatë debatit, konflikti ka agravuar deri në përdorimin e armës së zjarrit, që iu mori jetën babë e bir dhe më pas edhe vet autorit./Opinion.al

Pas