Aktualitet

Zbardhen bisedat telefonike të Gilmando Danit: Dalin emra të rinj…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:17 - 05/05/16 |
b.f

Nëse për Emiljano Shullazin u deklarua se prej kohësh nuk përdorte telefon, përgjimit të bisedave telefonike nuk i ka shpëtuar miku i tij i ngushtë, Gilmando Dani, edhe ky në burg për gjobëvënie dhe kanosje.

‘Shqiptarja.com’ ka publikuar sot përgjimet e bisedave telefonike të Gilmando Danit, të cilat janë në dosjen e prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Në një nga këto përgjime evidentohet një bisedë që Gilmando Dani kryhen me një person tjetër. Flitet për një person të quajtur Zamir. Biseda është e “thatë” dhe pa shumë detaje, që mund të tregojë nëse bëhet fjalë për Zamir Hasën e përfshirë në konfliktin gjyqësor për ish-hotel “Vollga” apo ndonjë Zamir tjetër, shok apo të njohur të Gilmandos.

Përgjimet

+964: He Mando
+272: Hë mo ça je tu bo
+964: Hë lale
+272: Hë çkemi
+964: Mirë mo lal
+272: Hë dëgjon ça bëhet?
+964: Hiç me lal, Zamiri deshi me ardh
+272: Nuk e njof ik se folim nga afër
+272: Hë mo ça je tu bo?
+964: Hiç mirë
+272: Nga je?
+964: Po mor gocën këtu te shkolla në Sauk edhe..
+272: E mirë, do vijë ai shoku?
+964: Po do vijë, po vij edhe unë poshtë
+272: Mirë ti po, po vijë ai shoku, shoku?
+964: Po, do shkoj t’i takoj unë?
+272: E mir kur do vish ti këtej njëherë se do me të taku edhe Gysi?
+964: Po ja të mbaroj punë e do vij poshtë, do takoj ato shokët te ‘21’, pastaj do kthehem te ju direkt.
+272: Ok po mos u vuno se është edhe Gysi, punë një ore vjen edhe Gysi këndej.
+964: Jo me Gysin do ta lejmë nesër se punë një ore do shkoj të rri atje unë, do i themi Gysit në telefon ta lej për nesër.
+272: Ik, hajd se flasim.
+272: O vlla, ça bane?
+964: Mirë ça bane ti?
+272: Me ta ba një pyetje kshu kot, ose a ka noj gja ty ku ke punu ti apo si?
+964: Ëhë, ëhë.
+272: Noj gja serioze?
+964: Jam rrugës, jam rrugës..
+272: E mir, a noj gja serioze s’po kshu?
+964: Em duket se po…

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ore me kto dhe nje budalla nuk shkon ne gjyq ju paskeni pjerdhur te gjithe po ti opinioni pse nuk flet per ndonje gje serioze

Pas