Kronikë

“Xibraka”, pranga 47 vjeçarit me 33 kg drogë në makinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 07/07/20 |
Opi Nion

Operacioni i koduar ‘Xibraka’ ka vënë në pranga një 47-vjeçar pasi u kap me rreth 33 kg kanabis në mjetin e tij. I arrestuari është shtetasi me inicialet A. S., 47 vjeç, banues në Fier dhe u kap në fshatin Xibrakë, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Gjatë kontrollit të mjetit tip “Fiat” u gjet edhe sasia e drogës.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë që mund të jenë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale./Opinion.al

 

Pas