Aktualitet

Doli nga shtëpia, procedohet penalisht 22-vjeçarja me COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 07/07/20 |
Opi Nion

Një 22-vjeçare nga Lushnja është proceduar penalisht nga policia pasi ka thyer karantinën duke dalë nga shtëpia.

Përmes një njoftimi, policia bën me dije se strukturat e saj kanë vijuar kontrollet e herëpashershme në banesat e të prekurve nga COVID-19.

“  Mbi bazën e listave të përditësuara që disponon Policia e qarkut Fier, për personat e prekur nga COVID-19 dhe ata që janë kontakte të personave të prekur, janë zhvilluar kontrolle të përditshme tek çdo person, gjatë ditëve të vetëkarantinimit. Gjatë kontrolleve të ushtruara ditën e djeshme, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë proceduan penalisht shtetasen M. H., 22 vjeçe, banuese në Lushnjë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia nuk u gjend në banesën e saj, por kishte shkuar te prindërit, në fshatin Kashtëbardhë.  Policia mori kontakt me këtë shtetase në banesën e prindërve të saj, në fshatin Kashtëbardhë, ku është bërë edhe evidentimi i personave të tjerë që ndodheshin në këtë banesë, të cilëve u është komunikuar që të mos dalin nga banesa”, njofton policia./Opinion.al

 

Pas