Kronikë

Emrat/ Drogë dhe prostitucion, OFL në Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 07/07/20 |
Opi Nion

Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar dërgimin e kërkesave për vetëdeklarim të pasurisë ndaj personave të dënuar apo me precedentë kriminalë. Njoftohet se së fundi formulari u është dërguar tre shtetasve në Kuçovë dhe Berat të dënuar për shfrytëzim prostitucioni dhe trafikim i lëndëve narkotike.

Formulari ka shkuar për shtetasit:

Lani Duleviç, banues në Berat, i dënuar në Itali për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”;

Andrea Dinga, banues në Kuçovë, i dënuar në Itali për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”;

Olgert Hoxha, banues në Kuçovë, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

 

 

Pas