Sociale

Brataj tregon bisedën:Kam pi gjysmë kile raki që në mëngjes nuk më gje gjo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 07/07/20 |
Opi Nion

Në një kohë kur Shqipëria po përballet me shifra në rritje të personave të infektuar nga COVID -19, vërehet kudo lëvizje e qytetarëve pa maska dhe pa rregulla të distancimit fizik. Me sa duket këtë mëngjes, dëshmitar i një skene të tillë është bërë edhe shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj.

Përmes një publikimi në rrjetet sociale, ai tregon edhe përgjigjen e një qytetari, që thotë se ka pirë gjysmë kg raki që në mëngjes dhe për këtë arsye COVID nuk e kap.

Postimi i Brataj

Për të qeshur apo të për qarë?

Pa hyrë te dera e dyqanit të telefonisë sot në mengjes dëgjova: Zotëri nuk shërbejmë pa maskë. Keni shume te drejte i thashë dhe vendosa maskën. Afrohem te banaku dhe shikoj që vajza maskën e vet e mbante mbi mjekër. Më fal zonjë, pse nuk e vendosni maskën? Na kane dhënë urdhër të mos shërbejmë pa maskë zotëri! E kisha fjalen për ju zonjë. Kam xhamin ndarës zotëri më thotë zonja! Edhe une e kam xhamin ndares me ju zonjë i them. Nderkohe hyn një qytetar pa maskë me lekët ne dorë. Më boj një karikim telefoni 1100 lek goce se jam vonë. Zotëri nuk shërbejme pa maskë i thotë vajza. Mushe se po dal ke dera thotë zotëria dhe ndërkohë nuk po levizte nga vendi. I drejtohem, zotëri të lutem ose gjeni nje maskë ose dilni te dera i them. Hec o zoteri më thot, kam pi gjysëm kile raki qe ne mengjes, nuk më gje gjo mua!

Pas