Kryesore

Xhafaj i mburret Bashës me shifra: Je ish-ministri më i paaftë i Rendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:03 - 14/10/18 |
b.f

Fatmir Xhafaj nxori sot një grafikë në Twitter, sipas të cilit, Tirana është vend i sigurt dhe se numri i vrasjeve ka rënë. Sipas ministrit, në kohën kur Ministrinë e Brendshme e drejtonte Lulzim Basha kanë qenë 17 vrasje, ndërsa sot janë vetëm 8 të tilla.

“Luftë pa kompromis ndaj këtyre grupeve kriminale, të skeduara tashmë. “Forca e Ligjit” vepron e do vazhdojë të shënojë rezultate, pa kompromis ndaj të gjitha grupeve kudo janë e çfarë janë. E verteta flet me shifra më shumë se me fjalë! SHPIFJE dhe E PAVËRTETË! Lulzim Basha, ish-ministri më i paaftë deklaroi se: “Krimi është më i fortë se kurrë, forcat e rendit dhe organet e ligjit janë më të shpartalluara, më të dobëta se kurrë”, shkruan Xhafaj.

Lexo edhe

PERGJIGJA E PD PER XHAFEN: JE I VETMI MINISTER ME VELLANE TRAFIKANT DROGE

*Shifrat e publikuara nga ministri Xhafaj

Pas