Kryesore

Vulin-Kurti: Për të ndezur luftën duhet një budalla, ai është në Prishtinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:57 - 25/09/21 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, ka komentuar tensionet e krijuara në veri pasi Republika e Kosovës vendosi reciprocitetin e targave.

Vulin ka fyer kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin, duke e quajtur “budalla”.

Ai është shprehur se për të ndezur luftën duhet vetëm një budalla dhe sipas tij ai person gjendet në Prishtinë, duke iu referuar kryeministrit, Kurti.

“Nevojiten të paktën dy persona për ta bërë paqen, ndërkaq për luftën mjafton vetëm një budalla, dhe jam i frikësuar se atë budalla e kemi në anën tjetër, ai ndodhet në Prishtinë dhe emri i tij është Albin Kurti”, ka thënë Vulini shkruan RTV.rs.

Më tej ai ka vijuar deklaratën duke thënë  “Njerëzit që udhëheqin në Prishtinë janë qyqarë të vërtetë, dhe mund të presësh çkado prej tyre”.

Pas