Kryesore

Vuçiç: Problemet me Prishtinën do ti zgjidhim në Bruksel


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 04/11/21 |
Opi Nion

Gjatë konferencës së sotme në Beograd Presidenti serb, Aleksandër  Vuçiç, lidhur me faktin se Kosova është jashtë nismës “ Open Balkan”  ka  thënë se iu janë hapur dyert të treja vendeve të rajonit jo vetëm Prishtinës por Sarajevës dhe Podgoricës. Më tej ai ka deklaruar se problemet me Prishtinën do ti zgjidhin në Bruksel.

“Ne i kemi hapur dyert Prishtinës, Sarajevës dhe Podgoricës por per aq kohë sa jam president i Serbisë nuk mund ti përgjigjem gjjthmonë kësaj pyetje. Ne të tre u kemi hyrë në thelb problemeve. Nuk më shkon në mendje ti justifikohem askujt, as BE askujt. Problemet me Prishtinën do ti zgjidhim në Bruksel”, tha Vuçiç.

Pas