Kronikë

Vrau shokun, gjykata lë në burg dhëndrin e ish-kryebashkiakut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 25/08/20 |
Opi Nion

Gjykata e Apelit të Durrësit ka lënë në burg Sokol Sanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin, të akuzuar për vrasjen e shokut të tyre Florian Lamçja, mëngjesin e 30 Korrikut.

Sanxhaktari, dhëndri i ish kryebashkiakut të Elbasanit Qazim Sejdini si dhe 42 vjeçari Hajdari, i njohur me pseudonimin “Luço”, e kishin apeluar masën e sigurisë që kishte dhënë Gjykata e Elbasanit.

Pas një konlifkti Adriano Hajdarin dhe Sokol Sanxhaktarin kanë qëlluar Lamçen me shishe dhe sende të tjera të forta. 30-vjeçari ndërroi jetë në spital./Opinion.al

 

Pas