Kronikë

Vrau me të birin 61-vjeçarin,Karaj drejtoreshë e qendrës për fëmijët jetim të ushtarakëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 15/12/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me vrasjen e 61-vjeçarit, Menduh Shaban Kurt-Deda, ngjarje e zbardhur pas pesë vitesh nga Policia e Shtetit.

Mësohet se policia ka ndaluar dy persona. Ata janë Gazmir Ngota 39 vjeç dhe Marjeta Karaj 56 vjeç, ndërsa në kërkim është djali i kësaj të fundit, Besmir Karaj 34 vjeç, i cili ndodhet në Itali.

Sipas Ballkanweb, Marjeta Karaj është qendrës “Ndihmë dhe kujdes për fëmijët jetimë të ushtarakëve, brenda dhe jashtë vendit”. Po ashtu mësohet se viktima ishte pjesë e kësaj qendre, ndërkohë që kishte lidhje intime me Karajn.

Një borxh i pakthyer ka qenë shkak i ngjarjes rëndë. Mësohet se 61-vjeçari i detyrohej 10 milionë Lekë të vjetra Marjeta Karajt.

Për të marrë paratë, Marjeta Karaj, djali i saj dhe shoku i djalit Gazmir Ngota 39 vjeç kishin lënë takim në 2017 tek zona e Xhamllikut me Menduh Shaban Kurt-Dedën. Aty e morën me forcë e çuan në zonën e Alliasit, ku e dhunuan.

Prej andej, Besmir Karaj dhe shoku i tij Gazmir Ngota 39 vjeç e dërguan me makinë 61-vjeçarin  në një zonë të pyllëzuar në Kodër Shupal, ku e lidhën, e dhunuan dhe e dogjën me lëndë djegëse duke i shkaktuar vdekjen.

Dy të arrestuarit dhe i shpalluri në kërkim akuzohen për vrasje me dashje të kryer në bashkëpunim.

Pas