InstaBIZ

Vrau kinematografen gjatë xhirimeve, aktori Alec Baldwin paditet nga familjarëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:12 - 15/02/22 |
Opi Nion

Alec Baldwin dhe producentët e filmit “Rust” janë paditur nga avokatët e familjes së kinematografes që aktori i njohur vrau me armë zjarri në shesh-xhirim.

Sipas avokatëve të familjes, arma nuk ishte e nevojshme në skenë dhe se vdekja e Halyna Hutchins erdhi nga mungesa e organizimit dhe pakujdesia.

Kinematografja Halyna Hutchins u vra në tetor gjatë xhirimeve të filmit “Rust” kur arma që Baldwin mbante në dorë shkrepi.

Në intervistën e parë në televizion që nga tragjedia, Alec Baldwin tha se ai nuk e tërhoqi këmbëzën në armën që vrau aksidentalisht kineasten Halyna Hutchins. Sipas raportimeve, aktori besonte se arma ishte bosh. Atij i ishte dorëzuar arma nga ndihmësdrejtori Dave Halls.

Pas