Bota

Vrau asistentin e Nënë Terezës për një keqkuptim në lokal,dënohet “bisha”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 06/12/19 |
el ida

Mark Bloomfield kishte një karrierë të spikatur si vullnetar në vendet më të varfra të botës, si India dhe Afrika. Ai ishte gjithashtu asistenti special i Nënë Terezës në vitet e fundit të jetës së shenjtores shqiptare.

Megjithatë në muajin korrik të këtij viti ai u përfshi në një keqkuptim fatal në një lokal të Swansea në Wells. Bloomfield u sulmua barbarisht  kur gota e tij preku krejt aksidentalisht të pasmet e të fejuarës të 61-vjeçarit, Colin Payne, i njohur si ekspert i judos.

Bloomfield nuk mund t’i mbijetonte plagëve të marra nga eksperti i arteve marciale, i njohur nga banorët edhe si një person i dhunshëm me pseudonimin “bisha”. Ai ndërroi jetë dy ditë më vonë në spital, në moshën 54-vjeçare.

Pas sulmit, fatal, Payne kishte tentuar të shkatërronte sistemin e kamerave të lokalit, por autoritetet kishin arritur të siguronin filmimet përkatëse ndaj juria e Gjykatës së Swansea e dënoi me burgim të përjetshëm, ku për të paktën 15 vitet e parë nuk do të ketë mundësi të kërkojë uljen e dënimit./Opinion.al

Pas