Kryesore

Video/Këmbët sipër tavolinës,Rama: Përgjegjësi e madhe të drejtosh OSBE-në


               Publikuar në : 11:12 - 06/12/19 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Bratislavë të Sllovakisë, ku po zhvillohet dita e dytë e takimit të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së.

Rama shkruan në rrjetet sociale se është nder dhe përgjegjësi e madhe marrja e drejtimit të kësaj organizate ndërkombëtare të dorës së parë. Po ashtu, ai thekson se kjo është një mundësi e jashtëzakonshme për vendin tonë që të shkëlqejë në krye të punëve të mëdha e të sfidave të posaçme të OSBE.

Ndërkohë, kur kanë kaluar vetëm pak ditë nga tërmeti tragjik, i cili la pas dhjetëra viktima, Rama shfaqet në video i qetë, ndërsa është rehatuar duke vendosur këmbët sipër tavolinës.

Postimi i Ramës

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱

Bratislavë, Sllovaki – Pak përpara fjalës së marrjes së kryesisē sē OSBE për vitin 2020 🇦🇱

Nder dhe pērgjegjësi e madhe drejtimi i kësaj organizate ndërkombëtare të dorës së parë, si edhe mundësi e jashtëzakonshme për ta bërë Shqipërisë të shkēlqejë në krye të punëve të mëdha e të sfidave të posaçme të OSBE🙏

#ShqipërianëKrye🇦🇱

https://e-albania.al/dhuro//Opinion.al

 

Pas