Kronikë

Vrasja në Peqin/Pas ekzekutimit, autorët e krimit i djegin dhe makinën viktimës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 27/12/21 |
Opi Nion

Duket se për autorët e krimit nuk ka mjaftuar vetëm ekzekutimi fizik Albi Bashaliut, por i kanë djegur edhe automjetin.

Ashtu siç shihet edhe në video, makina që është shkrumbuar i përkiste viktimës. Nuk dihet se cili ka qenë shkaku që i ka çuar autorët e krimit në djegien e 35-vjeçarit, por grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e çështjes.

Kujtojmë se Albi Bashaliu u ekzekutua sot, rreth orës 08.39, në fshatin Gjoçaj, në Peqin.

Policia informoi se vrasja e të riut ka ndodhur në rrugë, në rrethana ende të paqarta.

Albi Bashaliu ishte vëllai i Leonard Bashaliut, ky i fundit vrau 6 muaj më parë në Peqin Ylber Xhahysën. Nuk dihet se krimi i të vëllait ka lidhje me ekzekutimin e 35-vjeçarit, por një nga pistat e hetimit është edhe hasmëria./Opinion.al

Pas