Kronikë

Vrasja në Milot, digjet një makinë në KrujëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:16 - 22/07/22 |
Opi Nion

Pas atentatit në Milot, një makinë automjet tip “Audi” është duke u djegur Gramëz të Krujës, e cila dyshohet se është përdorur nga autorët në atentat.

Brenda makinës u gjet një armë tip ‘Kallashnikov”,  i cili dyshohet se u përdor për të qëlluar Preçin dhe Brahimin.  Viktimë e këtij atentati ka mbetur Klisman Preçi, ndërsa i plagosur është Ylli Brahimi.

Ata janë qëlluar me armë në sheshpushimin e shkallëve të një pallati. Bëhet me dije se Preçi dhe Brahimi kanë udhëtuar me një makinë të blinduar “Land Rover”.

Pas