Aktualitet

Vrasja në Fushë Krujë/Berisha: Policia sodit ngjarjen dhe merret me gjobatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 17/07/22 |
Opi Nion

Ekzekutimi i tre personave në Fushë Krujë, ku mbetën të vrarë Brilant Martinaj, Besmir Hoxha dhe DiklenVata ka tronditur vendin mesditën e kësaj të diele.

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur ka reaguar dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, e ka cilësuar ngjarjen si krim horror në mes të Fushë Krujës.

Ndër të tjera, bashkangjitur postimit të tij, Berisha ka vendosur mesazhin e një qytetari dixhital në të cilin shkruhet  se policia e ka parë ngjarjen por nuk ka ndërhyrë pasi po merrej me vendosjen e gjobave.

“Rendi dhe siguria në duart e mafies. Krim horror, ekzekutim mafioz ditën për drekë i tre personave në mes të Fushë Krujës, dy prej të cilëve janë djegur në makinë. Policia ndiqte nga afër ngjarjen, duke vendosur gjoba disa metra më tutje. Sipas policisë, vrasësit largohen si gjithnjë në drejtim të paditur, me ose pa ndihmën e saj.

*Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Sipas deshmitareve qe kane pa TMERR me sy thone se;autoret kane qelluar me bresheri te dy automatikeve ne ecje paralel te makinave duke i lene te vdekur ne vend shoferin dhe posagjerin,pasi jane larguar per disa metra kane pa nga pasqyra qe nje person i tret doli nga makina e viktimave,atehere jane kthyer serish dhe e kane qelluar edhe personin e 3 per vdekje,dhe aty kane djegur edhe makinen,ndersa policia e rilindjes ka qene disa metra me tutje duke soditur krimin dhe gjobitur qytetaret! Nuk dihet roli i saj ne kete masaker por vendi i zgjedhur nga vrasesit flet vet. Viktimat e krimit horror jane D. Vata, B. Martini, B. Hoxha”, shkruan Berisha.

 

Pas