Kronikë

Vrasja në Fier/Policia shoqëron 15 persona, 2 autorët kishin edhe 1 bashkëpunëtor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 25/10/21 |
Opi Nion

Dy autorët që ekzekutuan 57-vjeçarin Demir Backa kanë patur edhe një tjetër bashkëpunëtor në krimin e të shtunës mbrëma. Ky i fundit i ka pritur ata në fshatin Daullas ku kanë djegur edhe mjetin që u përdor në krim. Mësohet se deri tani policia ka shënuar 15 persona, lidhur me ngjarjen.

Backa mori tre plumba ne zonën e qafës dhe kokës dhe rreth 15 të tjerë në kraharor, pasi u qëllua brenda mjetit të tij nga persona ende të paidentifikuar./Opinion.al

Pas