Kryesore

Menaxhimi i kaskadës,Balluku deputetit të PD:Mos merr rojën te dera se është turp


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 25/10/21 |
Opi Nion

Situata energjitike në vend është diskutuar sot në komisionin e veprimtarive prodhuese ku ka qenë e pranishme Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku si dhe drejtuesi i OSHEE, Adrian Çela.

Ministrja Balluku ka debatuar me deputetin e PD në Shkodër Helidon Bushati, ndërsa lidhur me menaxhimin e situatës energjitike dhe nivelin e kaskadës.

“Ti tani mos merr rojën te dera se është turp. Unë i kam të dhënat këtu. O zotëri i nderuar, unë i referohem shifrave. Nuk ka nivel normal, ka nivel teknik dhe për sa kohë optimizohet kaskada. Nuk e di kush t’i thotë këto histori, roja atje apo s’e di. Nëse Komani ka 100 metër kub në sekond ne nuk prodhojmë.

The që keni shitur në korrik. I dashur. Vazhdoj unë me shifrat e mia. Prandaj qeshim ne se ne i njohim shifrat. Pas muajit korrik niveli i Fierzës ra dhe për të siguruar furnizim për periudhën e shtatorit dhe tetorit u programua import për muajt në vazhdim. Uprogramua vetëm për humbjet”, tha Balluku./Opinion.al

Pas