Kronikë

Vrasja e Madrit Ulqinakut, burg për Horgito Peqinin. U shfaq i buzqëshur në seancëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 25/08/22 |
Opi Nion

Ka dalë këtë të mërkurë para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë, Horgito Peqini, i akuzuar për vrasjen e Madrit Ulqinakut në Elbasan.

Togat e zeza kanë dhënë masën e sigurisë “arrest me burg ” për të riun që akuzohet për veprat penale vrasje me dashje e kryer në bashkëpunim dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve.

Peqini dhe 33-vjeçari Klaudjan Sallufi, bashkëpunëtori i tij kanë dalë në seancë për verifikimin e kushteve të masës së sigurimit të mbrojtur nga avokatë të caktuar kryesisht nga Gjykata. I riu është shfaqur i qetë, madje duke buzëqeshur në seancë. Ndërsa Sallufi ka qëndruar i heshtur.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 17 gushtit në Elbasan. Madrit Ulqinaku u vra pas një konflikti për motive të dobëta.

Pas