Kryesore

Vrasja e Indrit Çelajt, arrest me burg për shokun e vëllezërve Kusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 24/08/19 |
el ida

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Lorenc Veliajn, i arrestuar pas vrasjes së 26-vjeçarit Indrit Çelaj.

Dëshmia e Veliajt, ndihmoi policinë të zbardhte ngjarjen kriminale, pasi ai ka qenë i pranishëm në momentin kur dy vëllezërit Albano dhe Griseldo Kusi janë konfliktuar me punëtorin e tyre, Indrit Çelajn, dhe më pas e kanë qëlluar me armë në kokë.

Veliaj tha se autorët e krimit i kishin kërkuar të merrte përsipër krimin, duke qenë se ai rezultonte person me precedentë penalë, por pas arrestimit, ky i fundit ka vendosur të tregojë të vërtetën para uniformave blu.

Ndërkaq Veliaj akuzohet për “Shkatërrim prone” dhe “Armëmbajtje pa leje”, por edhe për vepra të tjera penale./Opinion.al

Pas