Kronikë

Vrasja e Behar Sofias, Skënder Vathi kërkon lirimin nga burgu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:56 - 27/03/21 |
Opi Nion

Skënder Vathi i dyshuar si organizator i vrasjes së Behar Sofias më 25 Shkurt në Tiranë, kërkon lirinë në Gjykatën e Apelit.

Mësohet se Vathi ka ankimuar vendimin e shkallës së parë që e la në burg, ndërsa nuk e ka pranuar asnjëherë përfshirjen në vrasjen e Sofisë

Ndërkohë, Ernejt Shyti, Leonard Xhixha dhe Xhulio Visha nuk kanë dorëzuar ankim në Apel.  I vetmi që e ka pranuar krimin është 24 vjeccari Shyti./Opinion.al

Pas