Kronikë

Sekuestrohen armë zjarri në Vlorë, arrestohen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:14 - 27/03/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi gjatë kontrollit iu janë sekuestruar armë zjarri.

Në pranga ka rënë S. S., 34 vjeç, banues në fshatin Armen të Vlorës, person me precedent të mëparshëm penal në fushën e vjedhjes.

Arrestimi i 34-vjeçarit u bë pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Po ashtu, është bërë bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit J. A., 26 vjeç, banues në Vlorë, i cili pasi pa shërbimet e policisë hodhi armën e zjarrit dhe tentoi të largohej me vrap por u kap dhe u prangos gjatë ndjekjes nga Policia./ Opinion.al

Pas