InstaBIZ

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, reagon Noizy: Të pushkatohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:48 - 16/11/21 |
Opi Nion

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier ka tronditur qytetarë shqiptarë. Klodian Çalamani rrëmbeu dhe e vrau me lopatë të miturin dhe më pas e groposi me baltë në oborrin e banesës së tij.

Për ngjarjen e rëndë ka reaguar dhe reperi Noizy, i cili thotë se se autori i kësaj ngjarjeje të rëndë duhet pushkatuar.

Unë jam “PRO” ligjit për pushkatim për mostra si Klodian Çalamani dhe përdhunues.“, shkruan reperi. Klodian Çalamani e kishte rrëmbyer fëmijën dhe pasi e kishte vrarë e kishte mbuluar me baltë.

Pas denoncimit të së ëmës, policia ka gjetur trupin e të miturit të mbuluar me baltë. Çalamani ka pranuar autorësinë por nuk ka treguar motivin e ngjarjes së rëndë.

Pas