Kryesore

Parlamenti miraton projektbuxhetin e 2022


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 16/11/21 |
Opi Nion

Pas 48 orësh debat, Parlamenti ka miratuar me 76 vota pro projektbuxhetin 2022. Po ashtu, ky projektbuxhet ka marrë 52 vota kundër dhe asnjë abstenim.

Sikurse paralajmëroi, opozita ka votuar kundër këtij projektbuxheti, që e cilësoi si buxhet që Qeveria e ka vënë në shërbim të klientëve të saj.

Kritika për buxhet pati edhe nga radhët e PS, ku deputeti Erion Braçe gjatë fjalës së tij tha se dëmtohen interesat e fermerëve, por jo të ndërtuesve.

Pas