Kronikë

Vrasja e 8-vjeçarit, avokati tërhiqet nga mbrojtja e monstrës së Fierit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:29 - 18/11/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme, pritet që Gjykata e Fierit të japë masën e sigurisë për 38-vjeçarin, Klodian Çalamanin, i cili vrau 8-vjeçarin në fshatin Greçalli.

Sipas “News24”, Çalamanit do t’i duhet të dali para trupës gjykuese pa avokat mbrojtës.

Mësohet se avokati Erlis Nakollari, i cili ishte caktuar nga shteti për të mbrojtur vrasësin e vogëlushit, është tërhequr nga çështja.

Familjarë dhe qytetarë të shumtë janë paraqitur në Gjykatën e Fierit, dhe kanë kërkuar të futen në sallë.

Kujtojmë se familjarët e 8-vjeçarit, i cili u gjet i vrarë dhe i groposur në oborrin e banesës së Çalamanit, janë vendosur prej disa orësh në gjykatën e Fierit, ku kërkojnë përballje me autorin. Ata njëzëri kanë kërkuar dënimin e tij me vdekje./Opinion.al

Pas