Kronikë

Vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Greqi, arrestohet një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 26/01/21 |
Opi Nion

Policia greke ka arrestuar një person në lidhje me vrasjen e shqiptarit Mario Metaj mbrëmjen e djeshme në vendin e njohur si kryqëzimi i Kourtesis në Patra.

Sipas informacioneve, 31-vjeçari është bashkëpunëtori i vrasësit dhe është shqiptar. Ndërkohë, policia vijon kërkimet për arrestimin e personit i cili qëlloi me armë ndaj 27-vjeçarit.

I arrestuari ka qenë dhe personi që ka nxitur ekzekutorin që të qëllonte me plumb në kokë të riun shqiptar, duke i shkaktuar vdekjen.

Aktualisht, pista e parë e hetimit është hakmarrja si pasojë e përplasjeve mes bandave./ Opinion.al

Pas