Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu, si parashikohet moti për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:10 - 08/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të jetë me vranësira të shpeshta, të cilat do të mbeten prezente në vendin tonë gjatë paradites, duke sjellë reshje të pakta në zonat Veriore dhe Qëndrore.

Por në Jug të Shqipërisë reshjet do të jenë më të dendura. Parashikohet që në orët e pasdites dhe mbrëmjes të kemi përmirësim gradual të motit, si fillim në zonat perëndimore dhe në vijim kushtet e qëndrueshme atmosferike dominojnë pjesën më të madhe të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë e fortë në mëngjes me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Lindor – Juglindor duke sjellë në brigjet e detare dallgëzim 3 – 4 ballë. Orët e pasdites do të sjellin dobësim të ndjeshëm të parametrit të erës./Opinion.al

Pas