Aktualitet

“Nuk po shohim rritje rrogash”, Rama-qytetares: Rrogat rriten kur…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 08/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama në një “video-live” në rrjetin social Facebook, u është përgjigjur pyetjeve të ndryshme të bëra nga qytetarët të cilat kryesisht ishin të fokusuara tek kriza energjitike.

Një ndër pyetjet që Rama u përgjigj ishte e një qytetareje e cila i tha se kreu i qeverisë kishte premtuar rritje pagash por pagat nuk po rriten.

Rama në përgjigjien e tij i tha: Rrogat rriten kur bëhen buxhetet, do të rriten vit pas viti që deri vitin tjetër do të shkojë në 320 mijë lekë dhe do të bëjmë çmos që deri në përfundimin e mandatit tonë të shkojnë në 400 mijë lekë./Opinion.al

Pas