Aktualitet

Voton Fatos Nano: Pjesëmarrje pak e ulët, erdha ta nxis


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 25/04/21 |
Opi Nion

Ish-Kryeministri Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana Nano kanë votuar mesditen e sotme në zonën e Mulletit në kryeqytet.

Pas votimit Nano u shpreh se sot është një ditë si gjithë të tjerat teksa theksoi se shpreson që të mos etë e gjatë pritja për marrjen e rezultatit.

“Unë besoj se sot mund të jetë një ditë si gjithë të tjerat dhe të mos jetë aq e gjatë periudha kur duhet të presim. Më në fund një pjesë do gëzohen, një pjesë do mërziten. Jam i sigurt që ata që do gëzohen do gëzohen për të gjithë, ata që do mërziten të mërziten vetëm për vete dhe të mos i mbajë shumë”.

Lidhur me pjesëmarrjen në votime, Fatos Nano tha se është e ulët dhe pikërisht për këtë arsye shkoi të votonte që të nxisë qytetarët. “Ishte pak e ulët prandaj erdha që ta nxis”./Opinion.al

Pas