Kryesore

Voton Albin Kurti: Qytetarët të shfrytëzojnë këtë moment demokracie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 17/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka votuar këtë mëngjes, ndërsa në Kosovë po mbahen zgjedhjet vendore.

Në fjalën e tij për mediat, Kurti e ka cilësuar prociesin e votimit si një moment demokracie, ndërsa u shpreh se bashkë me qeverinë do të punojë për forcimin e komunave.

“Si qytetar i Republikës ushtrova të drejtën për të votuar në këto zgjedhje të lira. Qytetarët në Kosovë sot vendosin se kush do të jenë udhëheqësit e tyre. Inkurajoj të gjithë qytetarët që të shfrytëzojnë këtë moment demokracie. Si kryeministër unë bashkë me qeverinë tonë do të punojmë në fuqizimin komunave. 4 vite të mbara, të mira i presin qytetarët anekënd Kosovës ku ata jetojnë dhe punojnë”, deklaroi Kurti./Opinion.al

Pas