Aktualitet

Von der Leyen mbërrin në Krujë:Shkolla simbol miqësie mes BE e Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:45 - 28/09/21 |
Opi Nion

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka mbërritur ditën e sotme në Krujë, teksa ka bërë gjithashtu edhe përurimin e një shkolle filloreje në Qerek, e rindërtuar me financime nga BE.

Pasi zbuluan memorialin e vendosur në pjesën qendrore të shkollës, Presidentja e KE von der Leyen, u fut nëpër klasa dhe nisi të vizitonte fëmijët.

“Mirëmëngjesi të gjithëve. Doja të shikoja shkollën, por edhe kopshtin. Qenka e mrekullueshme të shohësh se çfarë është ndërtuar deri më tani. Mendoj që ky është një simbol i mirë i kësaj miqësie që ne kemi, mes BE dhe Shqipërisë, por do të jetë dhe simbol i të ardhmes”, tha Von der Leyen./Opinion.al

Pas