Kronikë

Oficeri u vra nga një 21-vjeçar, Policia: Autori me precedent penalë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 28/09/21 |
Opi Nion

Fotoja më poshtë i përket autorit të dyshuar si vrasësi i oficerit të Krimeve Saimir Hoxha në Lezhë.

Sipas burimeve zyrtare të policisë bëhet fjalë për shtetasin Aldo Rama, 21 vjeç.

I riu dyshohet se qëlloi me armë zjarri efektivin në krye të detyrës, i cili ishte pjesë e grupit që po patrullonte zonën e Kune-Vain për kanabis.

Mësohet gjithashtu se më herët i riu ka qenë më herët i dënuar për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta.

Në vijim të informacionit paraprak, falë veprime të shpejta hetimore u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë në Komisariatin e Policisë Lezhë.
Autori i dyshuar është shtetasi Aldo Rama, 21 vjeç, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta, i cili është larguar me automjet nga vendngjarja. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij”, bën me dije policia.

Për kapjen e tij në ndihmë të Policisë janë nisur gjithashtu edhe forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit./Opinion.al

Pas