Te Fundit

VOA/Nervozohet Ilir Meta: Shqiptarët më vlerësojnë, kam vetëm makinë shteti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:45 - 29/10/15 |
b.f

Ka qenë një intervistë e tensionuar ajo në Voice of America midis kryetarit të Kuvendit Ilir Meta dhe gazetares e cila nuk ka ngurruar ti bëjë z. Meta disa pyetje mbi luksin në të cilën jetojnë politikanët në Shqipërisë dhe varfërisë në të cilën jeton pjesa më e mirë e popullatës.  “Gazetarja; A ndiheni ndonjëherë në presionin e publikut që jeton minimalisht me 5 dollarë në ditë, ndërkohë që politikanët shpalosin luks, kanë  makina të mira, bëjnë pushime të shtrenjta. A viheni  ndonjëherë në siklet nga ajo që thuhet edhe për ju?” “Meta-Unë kam makinë shteti zonjë. Unë nuk mund të merrem me gjëra të tilla. Unë jam politikan që vlerësohet nga shqiptarët dhe ata që votojnë në Shqiperi”, “Gazetarja-Po emri juaj është lakuar për afera korruptive…  “Meta: Unë kam marrë 260 mijë vota dhe nuk flas në emër të shqiptarëve, ndërsa ju merrni guximin të flisni në emër të tyre”

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

  1. Dhe kjo gazatarja cfar thote, ai i shkreti nuk e shikone sa eshte dobesuar kocke e lekure, ka fuqi ai per afera koruptile, mezi gjen ja ca fonte per L.R.I.Ne ne Jale, dhe del Erisa Xhixho si teologe qe mbledhin ca vota, dhe kjo gazatarja ben ja ca pyetje si per fillore.

  2. o rrac e qelbet ..o shushunjat e ktij veni …keni vjedh ne menyre te paskrupullt dhe kurr su ngopet ..Shqipria esht e shqiptarve !

Pas