Te Fundit

Meta në VOA: Kriza në Shqipëri, gjithë Evropa është kështu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 29/10/15 |
b.f

 

Ilir Meta nuk ka dashur ti vejë asnjë notë qeverisjes aktuale, për sa i përket ekonomisë. Madje e ka cilësuar jo si një problem të Shqipërisë por të gjithë rajonit dhe Evropës. I ftuar në VOA, pyetjes së gazetares se “si e gjykoni qeverinë Rama për ekonominë, ndërkohë që popullata po ikën”, Meta i është përgjigjur “Nuk jam mësues që ti vej nota. Jam pjesë e këtij koalicioni dhe jam i gatshëm të njoh përgjegjësitë. Kjo qeveri e mori drejtimin në një situatë të vështirë. Nuk duhet të harrojmë krizën e Greqisë, Eurozonës, Italia po kështu nuk e ka më të mirë. Duhet të bëhet shumë më të tepër”

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas