Aktualitet

Vlorë/ Nuk iu bind patrullës dhe dhunoi policin, arrestohet 36-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 14/11/20 |
Al Do

Një 36-vjeçar ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë në Vlorë por më pas është arrestuar.

Shtetasin me inicialet R.M., banues në Hysoverdhë, Vlorë, u pikas nga policia në aksin rrugor Vlorë-Gjorm duke udhëtuar me automjetin e tij tip “Benz”. Ata i kanë bërë shenjë ndalimi por 36-vjeçari nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë dhe është larguar.

Pas disa minuta ndjekjeje, punonjësit e Policisë Rrugore e kanë ndaluar dhe në momentin që po i komunikonin shkeljen ky shtetas ka dalë nga makina dhe ka dhunuar fizikisht punonjësin e Policisë.

Pas ndërhyrjes së menjëhershme të kolegut është prangosur dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë shtetasi R. M., dhe nga verifikimi i kryer ka rezultuar se drejtonte mjetin pa lejen përkatëse.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, dhe “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”./ Opinion.al

Pas