Aktualitet

Vladimir Putin uron ditën e pavarësisë së Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 28/11/20 |
Opi Nion

Në këtë 28 nëntor Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka uruar 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

Në mesazhin e urimit drejtuar presidentit Ilir Meta, Putin shkruan se zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t`u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona dhe tërë kontinentit Evropian.

 “I nderuar zoti President, Pranoni urimet e sinqerta me rastin e festës kombëtare të Shqipërisë, Ditës së Flamurit. Jam i bindur se zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t`u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona dhe tërë kontinentit Evropian. Ju uroj shëndet dhe suksese, ndërsa të gjithë bashkatdhetarëve Tuaj – lumturi dhe prosperitet. Me respekt, Vladimir Putin”, *thuhet në mesazhin për Metën.

Pas