Kronikë

Identifikohet shqiptari që u ekzekutua në Bruksel, është kunati i…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:48 - 28/11/20 |
Opi Nion

Është identifikuar shqiptari i cili u ekzekutua me 8 plumba gjatë orëve të mbrëmjes në Bruksel.

Mësohet se viktima e atentatit është identifikuar si Ardit Spahiu nga Elbasani. Spahiu u vra me 8 plumba në zonën e njohur, Molenbeek dhe ndërroi jetë në vend.

Sipas informacioneve, 38-vjeçari, ka qenë i arrestuar në 2010-ën për vrasjen e një 52-vjeçari në Elbasan, Gëzim Alikajt.

Bëhet me dije se Ardit Spahiu është kunati i Erjon Alibej. Ky i fundit është arrestuar si urdhëruesi i vrasjeve të Emiljano Ramazanit dhe Regis Runaj në Elbasan. / Opinion.al

Pas