Kryesore

Vjosa Osmani deputetja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 04/03/21 |
Opi Nion

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, është më e votuara në zgjedhjet e 14 shkurtit. Osmanin e votuan plot 300 mijë e 788 persona. Ndërkohë pas Osmanit deputetët më të votuar janë Glauk Konjufca, Arben Vitia, Donika Gërvalla – Schëarz, Vasfije Blair dhe Mimoza Kusari – Lila.

Në listën e 58 deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje gjashtë kandidatë nga Lista e Vjosa Osmanit kanë fituar mandatin në legjislaturën e tetë.

Përveç Osmanit janë zgjedhur edhe Donika Gërvalla 71 mijë e 720 vota, Haxhi Avdyli 26 mijë e 630 vota, Faton Peci 25 mijë e 307 vota, Doarsa Kica 10 mijë e 604 vota dhe Jeta Statovci 9 mijë e 410 vota./Opinion.al

 

Pas