Kronikë

Vjehrri rreh ish-dhëndrin dhe kërcënon ta vrasë, çfarë ndodhi në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 07/12/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion policor  të koduar “Parandalimi”.

Mësohet se shtetasi K. N. ka dhunuar dhe ka kërcënuar se do të vriste më armë zjarri ish-dhëndrin e tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Balldre, Lezhë. Sipas informacioneve, shtetasi K. N. kishte dhe armë zjarri në banesë.

Pas marrjes së njoftimit për ngjarjen ka ndërhyrë policia dhe ka arritur të neutralizojnë dhe të verë në pranga shtetasin K. N., duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit dhe ngjarjen e mundshme kriminale.

Në vijim të veprimeve, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit K. N., ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 mitraloz, 2 kallashnikovë, një granatë dore me ndezës të montuar, 4 krehra dhe 3979 fishekë.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë u arrestua në flagrancë shtetasi K. N., 67 vjeç, banues në Balldre, Lezhë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” dhe “Dhuna në familje”./Opinion.al

 

Pas