Aktualitet

Viti i ri shkollor/ Formulari që duhet të dorëzojnë nxënësit çdo ditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:26 - 14/09/20 |
Al Do

Nën masa dhe rrethana të pazakonta, ka sot nisur viti i ri shkollor për të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar.

Ndryshe nga çdo vit, nxënësit nuk duhet të kenë me vete vetëm librat dhe mjetet mësimore por edhe maskë, dezinfektant si edhe një formular vetëdeklarimi për shëndetin në shkollë.

Formulari është pjesë e rregullave të reja të vendosura nga Ministria e Arsimit, për të kontrolluar përhapjen e virusit në shkolla.

Formulari duhet të plotësohet nga prindi dhe fëmija dhe t’i dorëzohet mësuesit përpara se të hyjë në shkollë.

Në formular fëmija dhe prindi deklarojnë nëse ndonjë anëtar i familjes së tyre është i infektuar me Covid-19./ Opinion.al

Pas