Aktualitet

Viti akademik/Rama:Angazhimi ynë,pajisja e studentëve me aftësi si të atyre në BE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 18/10/21 |
Opi Nion

Këtë të hënë nis viti i ri akademik 2021-2022. Studentët do t’u drejtohen auditorëve pas dy vitesh mësim online.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim për studentët dhe pedagogët.

Kreu i qeverisë është shprehur se përkushtimi do jetë maksimal në rritjen e cilësisë së arsimit të lartë, si dhe në pajisjen e studentëve tanë me aftësi konkurruese si të bashkëmoshatarëve të tyre në BE.

“Mirëmëngjesi dhe me urimin për çdo student e pedagog për një vit sa më të suksesshëm akademik, si dhe përsëritjen e angazhimit tonë të vazhdueshëm në rritjen e cilësisë së arsimit të lartë, me ndërkombëtarizimin e universiteteve dhe pajisjen e studentëve tanë me aftësi konkurruese si të bashkëmoshatarëve të tyre në BE, ju uroj një javë të mbarë.”, shkruan Rama në Facebook.

Pas