Kronikë

Aksidenti i rëndë në Rrëshen, ndërron jetë në spital çifti i bashkëshortëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:50 - 18/10/21 |
Opi Nion

Çifti i bashkëshortëve që u përfshinë në një aksident të rëndë në Rrëshen, më 5 tetor të këtij viti ka ndërruar jetë në spitalin e “Traumës” në Tiranë.

Sipas news 24, nuk kanë mundur t’iu mbijetojnë plagëve të rënda bashkëshortët nga Mirdita P. P. dhe L. P.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 5 tetor, ku çifti i bashkëshortëve ishin pasagjerë në automjetin me drejtues shtetasin P.Gj., i cili u përplas nga një makinë tip “Audi”, që drejtohej nga shtetasi F. M.

Menjëherë pas përplasjes, bashkëshortët u nisën drejt ‘Traumës’ në gjendje të rëndë, prej ku sot mësohet se kanë ndërruar jetë.

Pas