Sport

Messi mposht Ronaldon, Van Dijk triumfon në Champions League


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 29/08/19 |
Opi Nion

Ditën e sotme u hodh në Monaco shorti i fazës së grupeve të Champions League për sezonin 2019-2020, por përveç shortit, sot u dhanë edhe çmimet për lojtarët më të mirë.

Leo Messi është shpallur nga UEFA sulmuesi më i mirë i Champions League i sezonit 2018-2019. Ylli i Barcelonës ishte i nominuar për këtë çmim së bashku me Cristianon Ronaldo dhe Sadio Mane

Ndërkohë, UEFA ka shpallur Virgil van Dijk si mbrojtësi më i mirë i Champions League në sezonin 2018-2019. Holandezi i i cili aktualisht luan me Liverpool ka kaluar një sezon mjaftë të mirë, ndërsa më herët është shpallur edhe lojtari më i mirë i Premier League.

Van Dijk mposhti konkurrencën e De Ligt (Ajax/Juventus) dhe Alexander-Arnold (Liverpool) për çmimin e UEFA-s./ Opinion.al E.Xh.

 

 

View this post on Instagram

 

✨ @virgilvandijk: #UCL Defender of the Season! ??? ✨ #UEFAawards | #UCLdraw

A post shared by UEFA Champions League (@championsleague) on

Pas