Politikë

Vijon verifikimi i firmave të “11 Dhjetorit” në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 01/12/21 |
Opi Nion

Të tjerë delegatë të Partisë Demokratike kanë dorëzuar firmat në zyrën e kreut të Këshillit Kombëtar, Edi Paloka. Mbështetjen për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar në 11 dhjetor e kanë dhënë edhe anëtarët e degës së Paskuqanit.

“Nga 91 delegatë, kanë nënshkruar 72 delegatë.”

Sakaq edhe kryesia e degës nr.9 në Tiranë e ka cilësuar të paligjshëm thirrjen nga Lulzim Basha të Kuvendit Kombëtar të demokratëve në 18 Dhjetor, vendim sipas tyre I marrë në shkelje të statutit, duke anashkaluar forumet e kësaj force politike.

“Kuvendi i 11 Dhjetorit është legjitim, që vendos për fatin dhe rithemelimin e PD-së ku priten vendime shumë të rëndësishme”.

Verifikimi i firmave është bërë nga deputeti Agron Shehaj, delegatët e Elbasanit, si dhe përfaqësues të degëve 1, 3, 4, 6, 7 dhe 11 të Tiranës./Tv Klan

Pas