Kryesore

Video/Prodhonte mina me telekomandë, arrestohet 28-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 20/10/18 |
b.f

 

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia pas një operacioni të kryer në një lokal në Mengel të Elbasanit. Në pranga ka rënë 28-vjeçari Petraq Kote, të cilit i janë gjetur 4 mina me telekomandë, të pajisura me aparat telefoni celular, fije përcjellëse dhe magnet.

Njoftimi i policisë

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë të trafikojnë armë zjarri e lëndë plasëse, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, të mbështetur nga Sektori i Shërbimeve Policore të Specializuara pranë D.V.P Elbasan, kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

– P. K, 28 vjeç, banues në Tiranë.

Nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet policore, shtetasit P. K, në ambientet e një lokali në fshatin Mengel, Njësia Administrative Labinot-Fushë, iu gjetën 4 copë mina me shpërthim në distancë, të pajisura me aparat telefoni celular me bateri, fije përcjellëse dhe magnet të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Vijon operacioni për identifikimin e shtetasit /shtetasve të cilëve ky shtetas do t’ua shiste.

Materialet në ngarkim të shtetasit Petraq Kote,i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale të “Prodhimi dhe mbatja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, të parashikuar nga neni 278/5 i kodit penal.

 

 

Pas