Kronikë

Detaje të reja për laboratorin e drogës, gjendet opium dhe açeton


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 20/10/18 |
b.f

Dalin detaje të reja lidhur me laboratorin e përpunimit të drogës në fshatin Brenog të Hasit. Gazetarja Dorina Bezat ka thënë për News 24, se sipas burimeve të saj brenda policisë në magazinën modeste në dukje, janë gjetur rreth 160 kallëpe lëndë narkotike, secila me një peshë 990 gramë.

Sipas përllogaritjeve, afërsisht janë 160 kilogramë lëndë narkotike të zbuluara në laborator.

Gazetarja deklaron se është gjetur opium që përdoret si lëndë e parë për prodhimin e heroinës.  Ndërkohë që në magazinë janë gjetur edhe bidona me açeton, që përdoren për të rritur sasinë e heroinës së prodhuar, por duke nxjerrë një produkt jo të pastër, tepër të dëmshëm për ata që e përdorin./ Opinion.al

Pas