Kryesore

VideoLajm/ 11 orë përballë Kuvendit, artistë dhe qytetarë kundërshtojnë projektligjin për shembjen e Teatrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:37 - 05/07/18 |
b.f

Për 11 orë me radhë, protestues të shumtë po qëndrojnë përballë Kuvendit të Shqipërisë për të kundërshtuar ligjin për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e kullave.

Ata janë mbështetur nga deputetë të opozitës që herë pas here kanë dalur në mbështetje të tyre dhe kanë artikuluar brenda parlamentit faktet se për çfarë arsye ligji për kontratën ‘FUSHA shpk’ nuk duhet votuar.

Pas