InstaBIZ

VIDEO/ Zbulohet kënga që do të performojë Alketa Vejsiu në “Sanremo”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 06/02/20 |
Al Do

Nata e tretë e festivalit të muzikës italiane “Sanremo” do të nisë mbrëmjen e sotme.

Moderatore do të jetë edhe prezantuesja shqiptare Alketa Vejsiu.

Gazetari i emisionit “Opinion” Drini Zeqo ka ndjekur nga afër provat dhe përgatitjet për mbrëmjen e sotme, ku siç konfirmoi ajo vetë për “Opinion”,Alketa jo vetëm do të prezantojë në krahë të Amadeusit por do të mbajë nj monolog dhe do të këndojë.

Lexo edhe: Foto-Video/ Prapaskenat e përgatitjeve të natës së tretë të “Sanremos”

Por çfarë kënge do të performojë sot Alketa. Në video ekskluzive për “Opinion”, Alketa dëgjohet duke kënduar a capella këngën “Una lacrima sul viso”.

Ajo shoqërohet me kitarë nga vetë këngëtari Bobby Solo i cili e solli këtë këngë të njohur në vitin 1964. /Opinion.al

Pas