Aktualitet

Video/Zbulohen 56 emigrantë nga Lindja e Mesme të fshehur brenda kamionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:31 - 23/08/21 |
Opi Nion

Një tjetër rast i transportimit të emigrantëve të paligjshëm në Shqipëri është goditur në Pogradec.

Policia bën me dije se 56 emigrantët ishin fshehur në një kamion tip “Mercedes-Benz” dhe do të transportoheshin drejt Tiranës. Në pranga ka rënë shoferi i kamionit, 49-vjeçari me iniciale S.Q. banues në Kamzë.

Ai do të dërgonte refugjatët drejt kryeqytetit kundrejt një shpërblimi prej 200 Euro për person, të cilëve u kishte premtuar se do t’i ndihmonte për të kaluar drejt vendeve të BE-së.

Shoferi i arrestuar ka qenë i proceduar edhe më parë për të njëjtën vepër penale. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme hetimore./Opinion.al

Pas